V tomto období začala vznikat světová série v beachvolejbale a tento sport mě naprosto uchvátil. Když byl v roce 1996 na olympiádě v Atlantě beachvolejbal poprvé zařazen mezi olympijské sporty, měl jsem o své budoucnosti jasno. Bohužel byl tento sport u nás ještě v plenkách, takže jsem se mu kvůli nezájmu volejbalového svazu a sponzorů nikdy nemohl věnovat celoročně a přes zimu jsem se vždy pokorně vracel z pláží do haly, kde jsem hrál profesionálně volejbal.

Během své kariéry jsem se díky své všestrannosti dostal na vrcholné šampionáty a to jak v šestkovém volejbale, tak i v beachvolejbale. Své zkušenosti jsem pak začal předávat mladým hráčům v roli trenéra a během mého tříletého působení ve volejbalovém svazu také v roli manažera juniorských reprezentací.

Založil jsem rovněž beachvolejbalovou akademii, abych přivedl tento krásný sport mezi širokou veřejnost a mládež všech věkových kategorií. Vlajkovou lodí mého projektu je TOP tým dívek, které připravuji na turnaje Pro Beach Tour a které bych rád dostal na olympijské hry. Tato výjimečná sportovní událost je snem téměř každého sportovce a byť je to nelehká cesta, rozhodně za to stojí.

Přemysl Kubala

Sport: Beachvolejbal, volejbal

Datum narození: 16. 12. 1973

Místo narození: Frýdek - Místek

Již od útlého dětství jsem se díky sportovně založeným rodičům setkal s celou řadou sportů, ale pro můj volejbalový růst měla zřejmě zásadní význam gymnastická průprava, kde jsem v 10 letech také získal svůj první velký pohár, a to za vítězství v okresním přeboru v gymnastice :-D

Následovaly 4 roky ve fotbale a s příchodem na gymnázium už pak šestkový volejbal. Zde jsem díky svým parametrům rychle přehrával své vrstevníky a celkem rychle se dostal i do juniorské reprezentace, se kterou jsem v kategorii do 20 let získal bronzové medaile na mistrovství světa v Argentině v roce 1993.

Úspěchy volejbal

 • Mistrovství ČR – 4x titul

 • Mistrovství Evropy – 4x účast, nejlepší výsledek 4.místo na ME 1999 ve Vídni a 2001 v Ostravě

 • Mistrovství světa – 2x účast, nejlepší výsledek 3. místo na MS 1993 v Argentině

 • Nejlepší hráč ČR v roce 1997

Úspěchy beachvolejbal

 • Mistrovství ČR – 5x titul

 • Mistrovství Evropy – 7x účast, nejlepší výsledek 7. místo na ME 2008 v Hamburku

 • Mistrovství světa – 4x účast, nejlepší výsledek 13. místo na MS 1999 v Marseille

 • Olympijské hry – 1x účast, 17. místo na OH 2012 v Londýně

 • Evropské hry – 1x účast, 3. místo na EH 2015 v Baku

 • Nejlepší hráč ČR v roce 2011, 2012

 • V roce 2014 uveden do Síně slávy českého volejbalu

Anna Pospíšilová

Jmenuji se Anna Pospíšilová a hraji profesionálně volejbal a beachvolejbal.

Datum narození: 22. 3. 1995

Výška: 180 cm

S šestkovým volejbalem jsem začala v deseti letech v klubu VK KP Brno, kde jsem pokračovala přes mládežnické kategorie až do žen. Byla jsem součástí kadetské a juniorské reprezentace a v roce 2011, 2012 jsem se zúčastnila mistrovství Evropy a v roce 2013 mistrovství světa.

Od svých šestnácti let hraji nejvyšší ženskou soutěž v České republice extraligu žen. Prošla jsem si kluby VK KP Brno, VK Šelmy Brno a TJ Ostrava, kde jsme se také účastnili mezinárodní ligy CEV Challenge cupu.

Kromě klasického volejbalu mě to vždy táhlo i na písek a proto jsem začala od roku 2018 oba sporty kombinovat. Čtyři roky jsem hrála beachvolejbal s Michaelou Kulhánkovou, kde naše největší úspěchy byly 3. místo na halovém mistrovství České republiky 2019 a 4. místo na mistrovství České republiky 2021. Letní sezonu 2022 jsem odehrála se zkušenou Martinou Williams, kde jsme získaly na světové tour FIVB 4. a 5. místo. Také jsme se staly mistryněmi České republiky pro rok 2022.

Nyní se věnuji pouze beachvolejbalu a partnerkou mi je nadějná mladá hráčka Valerie Dvorníková, se kterou sbíráme zkušenosti na turnajích světové série a mezi úspěchy jsme si zatím připsaly 5. místo na turnaji Future na Filipínách.

Vystudovala jsem obor regenerace a výživa ve sportu a získala bakalářský titul. Následně i magisterský titul a to v oboru kondiční trenér. Věnuji se trenérství mládeže a působím jako masérka v regeneračním centru Náskok. Občasně také pomáhám s produkcí sportovních přenosů ve firmě ATLAS media s.r.o.

Valerie Dvorníková

Jmenuji se Valerie Dvorníková a jsem beachvolejbalová hráčka.

Datum narození: 10. 3. 2003

Výška: 179 cm

O volejbal jsem se začala zajímat v brzkém dětském věku, kdy jsem doprovázela rodiče na volejbal, kterému se věnovali jen rekreačně s kamarády. Tím začal můj zájem o volejbal a zde jsem se naučila mé první základní volejbalové údery, jako je napřiklad bagr. Dříve jsem si prošla vícero sporty počínaje kolem, přes bruslení nebo plavání a nakonec jsem skončila u míče. Volejbal bylo od počátku přesně tím sportem, který mě naplňoval nejvíce a stále naplňuje.

Začala jsem tedy v deseti letech v mém rodném městě Kromeříži hrát šestkový volejbal v klubu Volleyball Club Kromeříž a později ve Volejbal Kromeříž, kde jsem působila až do přechodu na střední školu. Do školy jsem přestoupila do Brna a s tím i do brněnského klubu Sokol Brno I. S přestupem do volejbalového klubu mi pomohl tehdejší trenér Tomáš Malčík a zde jsem začala své působení na písku což bylo na podzim 2019.

Prvním rokem v plážovém volejbale jsem se účastnila Olympiády dětí a mládeže s Alžbětou Tomášovou, jednalo se o kategorii do 17 let, ze které jsme si odvezly 1. místo.

Sezóny roku 2021 a 2022 jsem odehrála s Gabrielou Hrubanovou, kde jsme získaly dvakrát po sobě bronz na MČR v kategorii do 20 let. Naším posledním společným turnajem v roce 2022 byla Mevza v Maďarsku, kde jsme obsadily 2. místo.

Nyní hraji s Annou Pospíšilovou, se kterou jsme od října roku 2022 a objíždíme turnaje světové série.

Náš první úspěch přišel v prosinci téhož roku na Filipínách, což bylo 5. místo a další krásné 3. místo z Thajska již v roce 2023.

Mimo jiné studuji na Masarykově univerzitě obor Optometrie a optika, ke kterému mě táhla jiz úspěšně absolvovaná střední škola v oboru Oční optik.