Anna Pospíšilová

Jmenuji se Anna Pospíšilová a hraji profesionálně volejbal a beachvolejbal.

Datum narození: 22. 3. 1995

Výška: 180 cm

S šestkovým volejbalem jsem začala v deseti letech v klubu VK KP Brno, kde jsem pokračovala přes mládežnické kategorie až do žen. Byla jsem součástí kadetské a juniorské reprezentace a v roce 2011, 2012 jsem se zúčastnila mistrovství Evropy a v roce 2013 mistrovství světa.

Od svých šestnácti let hraji nejvyšší ženskou soutěž v České republice extraligu žen. Prošla jsem si kluby VK KP Brno, VK Šelmy Brno a TJ Ostrava, kde jsme se také účastnili mezinárodní ligy CEV Challenge cupu.

Kromě klasického volejbalu mě to vždy táhlo i na písek a proto jsem začala od roku 2018 oba sporty kombinovat. Čtyři roky jsem hrála beachvolejbal s Michaelou Kulhánkovou, kde naše největší úspěchy byly 3. místo na halovém mistrovství České republiky 2019 a 4. místo na mistrovství České republiky 2021. Letní sezonu 2022 jsem odehrála se zkušenou Martinou Williams, kde jsme získaly na světové tour FIVB 4. a 5. místo. Také jsme se staly mistryněmi České republiky pro rok 2022.

Nyní se věnuji pouze beachvolejbalu a partnerkou mi je nadějná mladá hráčka Valerie Dvorníková, se kterou sbíráme zkušenosti na turnajích světové série a mezi úspěchy jsme si zatím připsaly 5. místo na turnaji Future na Filipínách.

Vystudovala jsem obor regenerace a výživa ve sportu a získala bakalářský titul. Následně i magisterský titul a to v oboru kondiční trenér. Věnuji se trenérství mládeže a působím jako masérka v regeneračním centru Náskok. Občasně také pomáhám s produkcí sportovních přenosů ve firmě ATLAS media s.r.o.

Valerie Dvorníková

Jmenuji se Valerie Dvorníková a jsem beachvolejbalová hráčka.

Datum narození: 10. 3. 2003

Výška: 179 cm

O volejbal jsem se začala zajímat v brzkém dětském věku, kdy jsem doprovázela rodiče na volejbal, kterému se věnovali jen rekreačně s kamarády. Tím začal můj zájem o volejbal a zde jsem se naučila mé první základní volejbalové údery, jako je napřiklad bagr. Dříve jsem si prošla vícero sporty počínaje kolem, přes bruslení nebo plavání a nakonec jsem skončila u míče. Volejbal bylo od počátku přesně tím sportem, který mě naplňoval nejvíce a stále naplňuje.

Začala jsem tedy v deseti letech v mém rodném městě Kromeříži hrát šestkový volejbal v klubu Volleyball Club Kromeříž a později ve Volejbal Kromeříž, kde jsem působila až do přechodu na střední školu. Do školy jsem přestoupila do Brna a s tím i do brněnského klubu Sokol Brno I. S přestupem do volejbalového klubu mi pomohl tehdejší trenér Tomáš Malčík a zde jsem začala své působení na písku což bylo na podzim 2019.

Prvním rokem v plážovém volejbale jsem se účastnila Olympiády dětí a mládeže s Alžbětou Tomášovou, jednalo se o kategorii do 17 let, ze které jsme si odvezly 1. místo.

Sezóny roku 2021 a 2022 jsem odehrála s Gabrielou Hrubanovou, kde jsme získaly dvakrát po sobě bronz na MČR v kategorii do 20 let. Naším posledním společným turnajem v roce 2022 byla Mevza v Maďarsku, kde jsme obsadily 2. místo.

Nyní hraji s Annou Pospíšilovou, se kterou jsme od října roku 2022 a objíždíme turnaje světové série.

Náš první úspěch přišel v prosinci téhož roku na Filipínách, což bylo 5. místo a další krásné 3. místo z Thajska již v roce 2023.

Mimo jiné studuji na Masarykově univerzitě obor Optometrie a optika, ke kterému mě táhla jiz úspěšně absolvovaná střední škola v oboru Oční optik.